XXIII Zjazd Krajowej Federacji Towarzystw Wędkarskich

Od dnia 13 maja 2018 roku  przez cały rok PUCHAR PRZECHODNI KRAJOWEJ FEDERACJI TOWARZYSTW WĘDKARSKICH W KWIDZYNIE  w naszych rękach.

W dniach 11-13 maja Niezależne Cedyńskie Towarzystwo Wędkarskie „Miętus” było organizatorem XXIII Zjazdu Krajowej Federacji Towarzystw Wędkarskich. Do Federacji należy trzynaście Towarzystw z całego kraju. Na terenie naszej Gminy gościliśmy  pięć Towarzystw Wędkarskich: Kwidzyn, Toruń, Giżycko, Żnin, Bledzewo k. Warszawy no i my.

Już w piątek odbyło się posiedzenie pięcioosobowego  Zarządu Federacji, gdzie jednym z członków jest nasz przedstawiciel , a w sobotę  Walne Zebranie Krajowej Federacji. Oprócz działań statutowych były też działania sportowe. Każde Towarzystwo typowało swoje drużyny do startu w zawodach spinningowych na naszej rzece Odrze. Dla naszych gości znad Wisły i mazurskich jezior to była rzeka zagadka, tak jak dla nas ich jeziora i tak jak my u nich tak oni u nas dali sobie radę.

Zawody trwały dwa dni, w sobotę na Starej Rudnicy, w niedzielę na Bielinku. No cóż,  jakoś to wyszło, boleń nas nie zawiódł, szczupak też się starał, okoń mógłby lepiej. Najważniejsze że wszyscy byli zadowoleni.

Drużynowo w tych dwudniowych zawodach zajęliśmy pierwsze miejsce :
drużyna nr 1 – Krzysztof Świerczyński, Ernest Kwiecień, Maciek Czerniak.

W kategorii indywidualnej wyszło już bardziej gościnnie:
I  miejsce zawodnik Giżyckiego Towarzystwa Wędkarskiego kolega   Marek Roliński,
II miejsce nasz zawodnik kolega Krzysztof Świerczyński,
III miejsce również nasz zawodnik kolega Ernest Kwiecień .

Zwycięzcy zostali odpowiednio nagrodzeni i uhonorowani pucharami, które wręczyła Pani Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz,  a nasze Towarzystwo i jednocześnie Gmina Cedynia przez cały rok możemy się szczycić Pucharem Krajowej Federacji Towarzystw Wędkarskich.

NCTW „Miętus”

GALERIA